čtvrtek 16. května 2013

Shadow box jako svatební dar     …uděláš mi shadow box jako svatební dar pro kamarádku??? Tak touto větou to začalo!!
Moje nejlepší kamarádka Hanka, jde v květnu na svatbu a jako svatební dar chtěla udělat shadow box, který bude vystihovat oba svatebčany. No co, s boxíkem jsem na kurzu moc problém neměla. Když je materiál a komponenty do něj, je to už jen hraní.
     Po sepsání věcí, co měla Hanka dodat jako byl box, fotky, nějaké staré komponenty a hlavně seznam toho, co mají oba rádi.A? No svatební oznámení přece. A jako by to tušili, co je čeká, je ve zlatu zdobené.
    Styl byl jasně danný, vintage. Bydlí na samotě u lesa v roubence. Tento styl bude do interiéru skvěle zapadat. Oba jsou motorkáři, tak volba zmenšeného modelu motorky byla jasná.
   Po informaci, že bude boxik o něco malinko větší než mám já doma, jsem mávla rukou. Centimetr sem centimetr tam. To jsem, ale nevěděla, co mě čeká. Kdyby jenom centimetr. Byl 60x50cm velký. Tudíž komponenty a jiné věci, co jsem měla připravené, byly do boxu malinké. Co teď?? Cíl byl jasný, prohledat půdy, garáže a zapomenuté zásoby ve skříních.
   Navštívila jsem bleší trh pod širým nebem v Praze, kde se dají najít opravdu úžasné kousky z dob babiček, které se do boxu perfektně hodí. Stačí dobře koukat, prohrabávat a smlouvat. Hodinkové ciferníky, staré etikety, plechové krabičky, staré záclony, dečky, klíče... Pro někoho to může být zbytečná veteš, pro nás screpařky hotový poklad.
     Pro chlapské doplňky jsem navštívila garáž a prohledala ty špinavé, plechové organizéry na nářadí, co mají chlapy zasunuté pod stoly. Prasklé žárovky z lustru nebo světla z auta. Zrezlé šroubky, ozubená kolečka, hřebíky. To všechno lze po důkladném hledání najít.
     V tátové krabici na nářadí jsem našla staré krabičky s hřebíčkama na papír, které měly úžasnou patinu a pořizovací cena byla 5,40 Kčs a výroba czechoslovakia, no poklad nejvetší!!
     V šicí krabičce po babičce jsem objevila spoustu krásných starých knoflíků, kraječku, kovové zapínání a zavírací špendlíky.
     Ostatní komponenty, které jsem použila do projektu, byly už zakoupené v obchodě s bižuterními komponenty. Režná látka ze zásob ve skříni, papíry a jiné drobnosti na dozdobení, ty už můžeme považovat za 100% scrapový materiál.

No posuďte sami, zda se mi svatební dar povedl. Novomanželé byli nadšení!!

2 komentáře:

  1. Kači, to je neskutečné, jak jsi všechno tak krásně sladila do jednoho celku. Vůbec se nedivím, že byli novomanželé nadšení. Je to úžasné.

    OdpovědětVymazat
  2. Vypadá úžasně, krásný dárek :o)

    OdpovědětVymazat