sobota 16. března 2013

Bilance popáté 2012 - Podzimní láskyplná


Na této stránce jsou moji rodiče na dovolené v Prastaré Rusi v místní „ukázkové“ vesnici pro veřejnost, ve které nikdo nikdy nebydlel, což je docela ironie. Dění na fotkách mi přišlo vtipné a láskyplné a tak jsem chtěla stránce dodat ono „teplo“ a barevnost podzimu a nezbylo mi nic jiného než si zahrát s barvičkami.Pomůcky:
bílá sb čtvrtka ColorCore
čtvrtka Pressman z Printery Collection od Prima Marketing Inc
čtvrtka Scarlet¨s Letter od Basic Grey
sada čtvrtek od Michaela Powella
výseky ze sady Crowded Attic by Tim Holtz
raznice Botanical od xCut
Distress Stain  Bundled Sage
žlutozlatá tuš od Aladine
Archival Ink  Jet Black
Distress Ink Tea Dye
Distress Ink Bundled Sage
Gesto od Ranger by Claudie Hellmuth
Razítko ze sady Mini Ornates CMS 064 by Tim Holtz
washi páska, provázek
stěrka od Ranger ,štětec a Blending Tools
lepidla – kapky lepidla v rolleru, gelové tečky
nůžky

Základem je bílá scrapbooková čtvrtka, kterou jsem obarvila zeleným Distress Stain.
Čtvrtku jsem nechala uschnout, vy můžete použít horkovzdušnou pistoli. Poté jsem štětcem nerovnoměrně nanesla žlutou tuš se zlatými třpytkami od Aladine a opět nechala zaschnout. A pak přišlo na řadu gesso. To jsem za pomoci stěrky nanesla na čtvrtku a nechala přes noc zasychat.
TIP:
Pokud chcete docílit hrubšího nerovnoměrného nátěru, použijte na gesso stěrku.
Rovnoměrnějšího nátěru na větší polochu docílíte spíše štětcem.


Zelené tečky jsem udělala otiskem prstů za pomocí inkoustu Bundled Sage. Chtěla jsem stránce dodat více sluníčka a hřejivého tepla a proto jsem použila inkoustu Tea Dye, který jsem za pomocí Blending Tools vetřela do papíru. Opět to bylo spíše částečné aplikování barvy po obvodu stránky a sem tam na stránce. Tam, kde mi inkoust přetřel bílé gesso, jsem ho ubrouskem setřela, tak aby nátěr zůstal čistě bílý. Nakonec jsem použila částečný otisk razítka s textem od Tima Holtze, černým Archivalem, ten drží dobře i na gessu. Archivalem jsem ještě po obvodu čtvrtky přejela její  hranu a barevný základ čtvrtky jsem měla hotový.


Na dozdobení stránky jsem použila čtvrtku Scarlet¨s Letter a část výseků z čtvrtky Pressman.
Papíry jsou po stranách opatinovány inkoustem Tea Dye, podlepeny jsou lepidlem pásky v rolleru a přelepeny washi páskou. Dále jsem použila samolepky ze sady Crowded Attic by Tim Holtz. Ty jsem také ještě přelepila washi páskou, aby lépe držely.

Když jsem měla nalepené čtvrtky, výseky a samolepky, umístila jsem na stránku dvě fotografie. Jak vidíte, jedna překrývá druhou. Fotografie jsou podlepeny jen částečně, takže rohy se zvedají do prostoru.
Na výseky lístečků jsem použila dokonale sladěné čtvrtky ze sady od Michala Powella. Vyrazila jsem je raznicí Botanical od xCut. Lístečky jsou podlepeny gelovými tečkami.
Poté na řadu přišel provázek, který je uchycen washi páskou a pod lístečky stejně jako u předchozí stránky.


Stránce chybí nadpis, stránka si na něj bude muset chvilku počkat, než mi dorazí nová objednaná šablona:-).

Stránka vznikla na přelomu září/říjen r.2012 pro časopis Scrapování.

glamourka.

1 komentář:

  1. Stránka se mi moc líbí, gesso nemám, ale určitě budu po zhlédnutí tohoto článku o jeho koupi přemýšlet;-), Markéta V.

    OdpovědětVymazat